SANJAŠ O VLASTITOM POSLU? IMAMO RJEŠENJE!
OSIGURAJ SI DO 20.000€ BESPOVRATNIH SREDSTAVA I PRETVORI SVOJU IDEJU U STVARNOST.
OD IDEJE DO USPJEHA ZA SAMO 24 MJESECA. POKRENI SVOJ BIZNIS UZ NAŠU POMOĆ I NE ČEKAJ! SADA JE PRAVO VRIJEME DA OSTVARIŠ SVOJE PODUZETNIČKE SNOVE!
Kako uspješno ostvariti bespovratna sredstva za samozapošljavanje u iznosu od 7.000 do čak 20.000 eura u 2025.godini? Javi se ili nazovi nas odmah i započni svoje poduzetničko putovanje… Zahtjevi za dodjelu potpore zaprimaju se najkasnije do 30. 9. 2025. godine, odnosno do utroška osiguranih sredstava.
Za izradu Poslovnog plana i za više informacija
nazovite na broj 095 910 9102
ili pošaljite mail info@goya-consulting.hr i krećemo!
https://goya-consulting.hr/kontakt/
#PitajPlanirajPokreni
GOYA CONSULTING
Potpora za samozapošljavanje je potpora male vrijednosti koja nema obilježja državne potpore za zapošljavanje i usklađena je s Uredbom o potporama male vrijednosti.
Može se dodijeliti nezaposlenoj osobi za pokrivanje troškova za osnivanje i započinjanje poslovanja poslovnog subjekta u sljedećim organizacijskim oblicima – obrt, trgovačko društvo, samostalna djelatnost i ustanova.
Cilj mjere
Financijska podrška nezaposlenim osobama koje odluče pokrenuti vlastiti posao.
Trajanje mjere
24 mjeseca
Ciljane skupine
Nezaposlene osobe prijavljene u evidenciju nezaposlenih osoba koju vodi Zavod.
Iznos potpore male vrijednosti za samozapošljavanje određuje se prema organizacijskom obliku budućeg poslovnog subjekta te prema budućoj registriranoj djelatnosti poslovnog subjekta, a u skladu s Nacionalnom klasifikacijom djelatnosti (NKD 2025, a za buduće poslovne subjekte organizacijskog oblika obrt s paušalnim oporezivanjem visina subvencije potpore male vrijednosti za samozapošljavanje iznosi do 7.000,00 EUR, neovisno o budućoj registriranoj djelatnosti poslovnog subjekta koja mora pripadati prihvatljivim djelatnostima za dodjelu potpore, dok za buduće poslovne subjekte drugih organizacijskih oblika (obrt s oporezivanjem temeljem poreza na dohodak, trgovačko društvo, samostalna djelatnost ili ustanova) određuje se prema budućoj registriranoj djelatnosti poslovnog subjekta, a u skladu NKD-om te se može dodijeliti za tri skupine korisnika:
Dodjeljuje se za registraciju i buduće obavljanje djelatnosti koje pripadaju u sljedeća područja razvrstana po NKD-u:
Dodjeljuje se za registraciju i buduće obavljanje djelatnosti koje pripadaju u sljedeća područja razvrstana po NKD-u:
Dodjeljuje se za registraciju djelatnosti koje pripadaju u sljedeća područja razvrstana po NKD-u:
Navedeni iznosi predstavljaju najveći mogući iznos potpore koji se može dodijeliti sukladno obliku poslovnog subjekta i registriranim djelatnostima, dok će se konačna visina dodijeljene potpore za samozapošljavanje odrediti temeljem procjene opravdanosti početnog ulaganja sukladno iskazanim potrebama u dostavljenom poslovnom planu i troškovniku, koji je sastavni dio poslovnog plana.
Hrvatski zavod za zapošljavanje (HZZ) također je objavio i uvjete za ostvarivanje prava na potpore i za potpore za samozapošljavanje – zeleno/digitalno. Potpore mogu ostvariti nezaposlene osobe prijavljene u evidenciju HZZ-a, a mjera traje 24 mjeseca u iznosu od 10.000 do čak 20.000 eura!
Potpora za samozapošljavanje dodjeljuje se primjenom:
Varijabilni iznosi razlikuju se ovisno o registriranoj djelatnosti za koju se dodjeljuje potpora, a prihvatljivi troškovi mogu se razvrstati u 3 kategorije:
Trošak PDV-a iskazan na računima kao i ostale vrste troškova koje se ne nalaze na popisu prihvatljivih troškova nisu prihvatljive za financiranje kroz varijabilni iznos potpore.
Naknadne izmjene troškovnika nakon potpisa ugovora o dodjeli potpore nisu prihvatljive.
Navedeni prihvatljivi troškovi moraju:
Zavod u svrhu utvrđivanja osnovanosti stavki iz troškovnika može od podnositelja zahtjeva zatražiti dodatnu dokumentaciju (npr. dokaze o istraživanju tržišta i sl.).
#PitajPlanirajPokreni
GOYA CONSULTING